Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
Komin izolowane-co warto o nich wiedzieć 0
Komin izolowane-co warto o nich wiedzieć

Komin stanowi drogę odprowadzenia spalin na zewnątrz lub drogę wyprowadzenia zużytego powietrza w zależności od tego, czy mamy w domu zamontowany komin spalinowy, czy wentylacyjny.

Czy kominy są nadal potrzebne?

W nowych domach częstą praktyką jest montaż wentylacji mechanicznej, gdzie obieg powietrza wymuszają wentylatory, takie rozwiązanie nie niesie ze sobą konieczności budowy komina. Najbardziej nowocześnie urządzenia nie wymagają budowy klasycznego systemu kominowego, dzieje się tak ze względu na możliwość wykonania nawiewu i wywiewu przy pomocy wykonania przejścia przez ścianę. Jednak mimo wszystko pomieszczenia, w których montuje się urządzenia grzewcze nadal budowy komina wymagają. Stosując ogrzewanie gazowe klasyczny komin zastępuje się przewodem powietrzno- spalinowym, który wyprowadza się przez ścianę. Takie rozwiązanie stosowane jest jednak w niewielkim odsetku domów, w przeważającej większości stosuje się wentylację grawitacyjną, której właściwa praca wymaga budowy komina oraz przewodów wentylacyjnych. Jeżeli posiadamy kominek, czy kocioł w takiej sytuacji komin też jest dla nas niezbędny.

Czy komin jest ważny?

Komin jest bardzo istotną częścią konstrukcji naszego domu. To on odprowadza spaliny oraz dym, a także zużyte powietrze. Komin zapewnia utrzymanie odpowiednich warunków zarówno higienicznych, jak i sanitarnych we wnętrzach domów, wymagających wentylacji. Wszechobecny postęp techniczny objął także i taką dziedziną jak kominy, współcześnie w powszechnym zastosowaniu są bardzo proste w zamontowaniu gotowe systemy prefabrykowane. Dzięki takiemu rozwiązaniu można uniknąć wielu błędów popełnianych przy budowie. Kominy systemowe sukcesywnie wypierają kominy murowane. Obecnie materiałem najczęściej używanym do zbudowania ciągu kominowego, ze względu na bezpieczeństwo jest kwasoodporna stal. Materiał ten bardzo odporny na działanie wysokich temperatur, kominy izolowane są coraz bardziej popularne.

Uniwersalność zastosowania kominów izolowanych!

Współczesne kominy dwuścienne izolowane są samodzielnymi systemami odprowadzającymi spalin z kotłów oraz innych urządzeń grzewczych, w których stosuje się następujące rodzaje paliwa:

Ze względu na swoją uniwersalność stosowane są zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym. Kominy izolowane wykazują pełną odporność na działanie czynników zewnętrznych, takich jak np. warunki atmosferyczne.

 

Wysokiej jakości kominy izolowane dwuścienne dostępne w naszej ofercie:

 

Kominy izolowane- budowa.

Budowa kominów izolowanych nie wymaga, stosowanej dawniej budowy murowanego przewodu kominowego oraz fundamentów. Kominy takie posiadają izolację o dwóch rodzajach grubości 30 mm oraz 50 mm. Takie rozwiązanie technologiczne pozwala uniknąć konieczności montażu dodatkowej osłony, co znacznie ułatwia sposoby ich montażu. Kominy izolowane możemy zamontować przy ścianie na zewnątrz budynku, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zamontować je wewnątrz.

Wady i zalety kominów izolowanych.

Kominy izolowane pozwalają zachować odpowiednią, bezpieczną temperaturę ścianek zewnętrznych. Cechują się niepalnością i bezpieczeństwem nawet w momencie wystąpienia pożaru. Specjalna budowa, już na poziomie konstrukcyjnym wyeliminowała występowanie zjawiska mostków cieplnych, a dzięki spawaniu plazmowemu otrzymujemy gwarancję idealnej szczelności.

Główną zaleta poza spełnieniem wszystkich norm bezpieczeństwa i wytrzymałości jest to, że montaż kominów izolowanych nie wymaga zdobycia pozwolenia na budowę. Prosty sposób montażu oraz uniwersalność zastosowania także przemawiają na jego korzyść.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl