email: biuro@mikavent.pl
telefon: 796-323-228
facebook.com/MikaventPL
do kasy suma: 0,00 zł

Szanowni Państwo, informujemy że w terminie 07.08-21.08 przeprowadzana będzie inwentaryzacja oraz przerwa urlopowa.

Wszystkie zamówienia złożone w tym terminie zostaną zrealizowane po 14.08.

Przepraszamy za utrudnienia.

Centrala wentylacyjna Vents VUT 350 VB EC A14

Dostępność: duża ilość
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 7 627,00 zł 7627.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Centrala wentylacyjna Vents VUT 350 VB EC A14

 • stojąca centrala nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła 
 • wymiennik przeciwprądowy
 • wentylator EC
 • izolowana termicznie i akustycznie
 • wyposażona w by-pass

Centrale wentylacyjne to kompletne urządzenia wentylacyjne zapewniające filtrację i dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń, a także usuwanie powietrza zanieczyszczonego. Równocześnie powietrze wywiewane ogrzewa świeże powietrze nawiewane na drodze wymiany ciepła w wymienniku płytowym przeciw prądowym, o wysokiej efektywności odzysku ciepła. To energooszczędne rozwiązanie dla domów prywatnych i mieszkań. Wszystkie modele przeznaczone są do łączenia z okrągłymi przewodami wentylacyjnymi.

Obudowa

 • Obudowa centrali wykonana jest z wysokiej jakości stali z powłoką polimerową z wewnętrzną izolacją termiczną i akustyczną z wełny mineralnej o grubości 20 mm.

Filtr

 • Centrala wentylacyjna wyposażona jest w filtry płyto we o klasie filtracji G4. Opcjonalnie zastosować można filtry o klasie filtracji F7.

Wentylatory

 • Zastosowane zostały silniki elektro komutatorowe prądu stałego (EC) o wysokiej sprawności, wyposażone w zewnętrzny wirnik i wygięte do tyłu łopatki. Tego typu silniki są na dzień dzisiejszy najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie oszczędzania energii. Silniki EC zapewniają wysoką wydajność i regulację w pełnym zakresie prędkości obrotowej wentylatora. Niewątpliwą zaletą silnika EC jest jego wysoki współczynnik KPD (do 90%).

Wymiennik ciepła

 • W centralach wentylacyjnych zastosowano polistyrenowy wymiennik przeciwprądowy o wysokiej efektywności wymiany ciepła. Pod blokiem rekuperatora znajduje się taca ociekowa, której zadaniem jest zbieranie i odprowadzanie kondensatu. Centrala wyposażona jest w system zabezpieczający urządzenie przed zamarznięciem. Czujnik temperatury może spowodować zatrzymanie wentylatora nawiewnego. Wymiennik można łatwo wyjąć w celu jego oczyszczenia.

By-pass

 • Wszystkie centrale wyposażone są w by-pass, zapewniający w razie potrzeby możliwość schłodzenia pomieszczenia dzięki bezpośredniemu dopływowi chłodnego powietrza do pomieszczeń z zewnątrz.

Sterowanie i automatyka

 • Centrale posiadają wbudowany system automatyki. System ochrony przed zamarzaniem pracuje wg następującego schematu: w przypadku wykrycia zagrożenia zamarznięcia czujnik temperatury doprowadza do zatrzymania wentylatora nawiewnego, gdy ciepłe, wywiewane powietrze nieprzerwanie ogrzewa wymiennik. Po ustąpieniu zagrożenia następuje ponowne uruchomienie wentylatora nawiewnego, zaś centrala kontynuuje pracę w dotychczasowym trybie. W zestawie znajduje się wielofunkcyjny panel sterujący i kabel komunikacyjny o długości 10 m.

Dotykowy panel sterujący (A14)

 • Centrale VUT 160 VB EC A14, VUT 350 VB EC A14 i VUT 550 VB EC A14 wyposażone są w panel sterujący A14 z ekranem dotykowym LED.
  Funkcje panelu sterowania:
  - Sterowanie wydajnością wentylatorów w trybach: Wył., Minimalna, Średnia i Maksymalna;
  - Ręczne otwieranie i zamykanie by-passu;
  - Powiadomienie o konieczności obsługi serwisowej filtrów;
  - Sygnalizacja błędów.
 • Centrale VUT 160 VB EC A14, VUT 350 VB A14 i VUT 550 VB EC A14 można podłączyć do komputera za pomocą kabla USB. Po zainstalowaniu specjalnego oprogramowania dostępne są następujące funkcje:
  - Aktualizacja programu centrali;
  - Indywidualna regulacja obrotów dla trybów Wył., Minimalna, Średnia i Maksymalna w przedziale od 1 do 100% dla wentylatora nawiewnego i wywiewnego;
  - Regulacja poziomu wilgotności oraz obrotów, osiąganych w przypadku zadziałania opcjonalnego czujnika wilgotności HV2;
  - Regulacja obrotów, osiąganych w przypadku zadziałania opcjonalnego przekaźnika zewnętrznego;
  - Ustawienie temperatury uruchomienia systemu zabezpieczającego urządzenie przed zamarznięciem ;
  - Ustawienie timera powiadomienia o konieczności obsługi serwisowej filtrów;
  - Kontrola pracy timera powiadomienia obsługi serwisowej, poziomu wilgotności, przekaźnika zewnętrznego i by-passu;
  - Wyświetlenie kodów błędów.

Panel dotykowy (A11)

 • Centrale VUT 160 VB EC A11, VUT 350 VB EC A11 i VUT 550 VB EC A11 wyposażone są w dotykowy panel sterowania z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem – PS SENSE 01.
 • Funkcje panelu sterowania:
  - Włączenie i wyłączenie centrali;
  - Wybór wydajności (Minimalna – Średnia – Maksymalna) oraz odrębna regulacja obrotów wentylatora nawiewnego i wywiewnego w zakresie od 0 do 100%;

Montaż

 • Centrale wentylacyjne przeznaczone są do montażu naściennego. Dostęp dla obsługi serwisowej i wymiany filtrów od strony przedniego panelu. W czasie montażu panel serwisowy można wstawić zarówno z lewej jak i z prawej strony centrali w kierunku nawiewanego strumienia powietrza.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl