email: biuro@mikavent.pl
telefon: 796-323-228
facebook.com/MikaventPL
do kasy suma: 0,00 zł

Centrala rekuperator Vents VUE 100 P mini A3

Dostępność: średnia ilość
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 291,00 zł 1291.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Centrala wentylacyjna Vents VUE 100 P mini A3

  • podwieszana centrala nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła
  • wersja z wymiennikiem krzyżowym z polimerowej celulozy
  • w zestawie automatyka A3

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła to kompletne urządzenie, które zapewnia mechaniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach różnego typu z jednoczesnym oczyszczaniem powietrza nawiewanego. Centrala doprowadza do pomieszczeń powietrze świeże i usuwa z nich powietrze zanieczyszczone. Powietrze zużyte, za pośrednictwem wymiennika krzyżowego, ogrzewa powietrze świeże, nawiewane do pomieszczeń.

Przez wzgląd na kompaktowe wymiary i cichą pracę centrale VUE/ VUT 100 P mini polecane są do instalacji w sufitach podwieszanych. Urządzenie posiada króćce przyłączeniowe do kanałów okrągłych śr. 125 mm. Zapewnia efektywną wentylację jednego lub kilku pomieszczeń. Wydajność przepływu powietrza jest regulowana za pomocą trójpozycyjnego regulatora A3 (P3-1-300).

Filtr

  • Powietrze trafi ające do centrali jest oczyszczane przez fi ltry G4, znajdujące się na czerpni powietrza zewnętrznego, oraz wywiewie z pomieszczeń. Filtry chronią przed wnikaniem zanieczyszczeń i pyłów do wnętrza budynku oraz chronią wszystkie elementy instalacji przed zabrudzeniem i związanymi z nim uszkodzeniami.

Wentylatory

  • Wentylatory wewnątrz centrali (nawiewny i wywiewny) wyposażone są w silniki na łożyskach kulkowych o niskim poborze mocy z wirnikami o zagiętych do przodu łopatkach.

 Wymiennik ciepła VUE 100 P z polimerowanej celulozy

  • Wymiennik krzyżowy osiąga efektywność od 64% do 72%. Stosuje się go nie tylko w celu odzysku energii cieplnej, ale również wilgotności, której poziom istotnie wpływa na mikroklimat w pomieszczeniu. W sezonie letnim rekuperator schładza powietrze i absorbuje nadmiar wilgoci, natomiast w zimie ogrzewa je oraz nawilża. Zużyte powietrze przechodząc przez rekuperator oddaje wilgoć, gdzie następnie zostaje ona skondensowana i zaabsorbowana, aby mogła wraz z odzyskanym ciepłem połączyć się ze świe- żym nawiewanym powietrzem, natomiast nieprzyjemne zapachy oraz bakterie zostają usunięte na zewnątrz pomieszczenia.

Wymiennik ciepła VUT 100 P mini

  • W centrali został zastosowany krzyżowy wymiennik płytowy wykonany z polistyrenu, dodatkowo wyposażony w króciec do odpływu skroplin.

Regulacja prędkości

  • Wydajność (wysokość poziomu obrotów wentylatora) centrali jest regulowana poprzez trójstopniowy regulator A3 (P3-1-300). Niski poziom obrotów (min.)–57 m3 /h Średni poziom obrotów (med.)–78 m3 /h Wysoki poziom obrotów (max.)–106 m3 /h Panel zewnętrzny regulatora posiada wygodny w użyciu przełącznik poziomu obrotów.

Zabezpieczenie rekuperatora

  • Centrala wyposażona jest w zabezpieczenie przed zamarzaniem z termostatycznym wyłącznikiem, który odcina dopływ prądu do wentylatora nawiewnego w przypadku jego zamarznięcia, co pozwala na rozgrzanie wymiennika ciepła poprzez wyciąg powietrza.

Montaż

  • Przez wzgląd na kompaktowe wymiary i cichą pracę centrale VUE 100 P polecane są do instalacji w sufitach podwieszanych. Urządzenie posiada króćce przyłączeniowe do kanałów okrągłych śr. 125 mm. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl